"" was successfully added to your cart.

Виж любими Виж количката

"" was successfully added to your cart.

Виж любими Виж количката

Пилинг на лице

Автор: Мария Лашкова
Последно обновяване на информацията: 12.11.2012 г.


Независимо от вашата възраст има няколко основни правила при грижата за кожата и процедурите, които са необходими, за да поддържате красив външен вид. Пилингът заема първото място. Всяка дама трябва да гледа на него, като нещо толкова естествено, като да си вземеш душ сутрин. Чрез тази процедура значително се увеличава нивото на възприемане и на ефективност и на останалите козметични продукти, с които третираме кожата. Усилва се еластичността и издръжливостта, подобрява се циркулацията и се формират нови капиляри. Кожата получава повече хранителни вещества и кислород. Когато решите да си направите пилинг се налага да се доверите на професионалист, който да прецени от кой от видовете пилинг се нуждае вашата кожа.

Видове пилинг
Пилингът е козметична процедура, която премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата. Активира се синтезът на колаген, еластин, фибронектин. Пилингът е подходящ за кожата на лицето, шията, деколтето, ръцете, против пигментация и за ревитализация. В резултат вие имате приятна на допир, красива, млада и здрава кожа. Пилингът може да бъде: химически, ензимен, механичен, лазерен, с радиовълни. Механичният пилинг включва лицеви ексфолианти с микро топчета, натрошени черупки на бадем, захар или сол на кристали, пемза и други абразивни вещества. При химическия пилинг участват разтвори със салицилова киселина, гликолова киселина, пирогроздена киселина, растителни ферменти, лимонена киселина или ябълчена киселина.

Пилингът може да е повърхностен (в границите на роговичния слой) за естетичен ефект, като кожата изглежда по-млада без раздразнение, среден (по цялата дълбочина на епидермиса, до папиларния слой) и дълбок (засягащ и папиларния слой на кожата). Всеки вид пилинг изтънява роговичния слой, разширява порите и омекотява кожата. Средният и дълбок пилинг се използват при застаряваща кожа, дълбоки бръчи, пигментация и суха кожа. Феноловият пилинг е най-дълбокият, даващ ефективни резултати по време на лазерното полиране на кожата.

Пилинг на тялото
Пилинг средствата имат и антицелулитен ефект, като кожата "диша" по-лесно и се нормализират обменните процеси. По този начин пилингът може да се прави на различни части на тялото, които също се нуждаят от постоянни грижи. Може да постигнете естетически резулатати, без намеса на хирургически процедури. За по-добри резултати пилингът на тяло се комбинира с мезотерапия и масаж. Повърхностният, средният и дълбок пилинг на тялото помагат при: целулит, загуба на кожната еластичност в областта на врата, гърдите, бедрата, дупето, стрии, пъпки по дупето и гърба, увяхване на кожата на ръцете, наднормено тегло. Пилингът на тялото има стимулиращ ефект върху организма, подобрява дишането на кожата, кожата е по гладка, овлажнена, а подуването е намалено.

Химически пилинг
Нека обърнем по-голямо внимание на химическия пилинг. Това е козметична процедура, която се прави с химически разтвори, чрез които се премахва повърхностния слой на епидермиса, стимулира се клетъчната регенерация на повърхността и в дълбочината на кожата.

Химическият пилинг спомага за:
• Намаляване на фините бръчки под очите и около устата;
• Третиране на бръчки, причинени от слъцето и стареене;
• Подобряване вида на леките белези;
• Третиране на някои видове акне;
• Намаляване на старческите петна, лунички, тъмни петна мелазма (от беременността или от приема на някои медикаменти, контролиращи бременността);
• Подобряване вида и усета на кожата.

Кой е потенциален кандидат за химически пилинг?
По принцип това са светлите хора – със светла кожа и коса. Ако сте с по-тъмна кожа също може да получите добри резултати, в зависимост от проблемите, които третирате.

Преди да започнете химическия пилинг уведомете вашия лекар, ако имате история с белези, студени рани и ренгетнови лъчи на лицето. Преди пилинга вашия козметик може да ви помоли да спрете някои видове лекарства и да подготвите кожата си с други медикаменти като Ретин А, Ренова и гликолова киселина.

Как протича самият пилинг
Първоначално медицинското лице почиства основно вашата кожа. След това нанася един или повече химически разтвори - като гликолова киселина, трихлороцетна киселина, салицилова киселина, млечна киселина, или карболова киселина (фенол) - на малки участъци от кожата. По време на пилинга повечето хора имат усещане за горене за пет-десет минути, а след това щипане. След пилинга изпозлвайте регенеративен крем и фотозащитна козметика.

Много е важно внимателно да изеберете специалистите, в чиито ръце ще оставите вашата красива кожа. Козметиците ви съветват, че най-подходящият период за направа на дълбок пилинг е времето от ранна пролет до късна есен. След процедурата кожата трябва да бъде предпазена от слънцето. Пилингът и особено механичният не бива да е енергичен. Не търкайте кожата, не я драскайте, не масажирайте зоната около очите. След топъл душ сложете крема с циркулиращи нежни движения.

Козметичните процедури се осъществяват след предварително записване на час. Може да се регистрирате ТУК или да се свържете с Венета Маркова на телефон: 0888 77 22 65. Очаквайте повече информация за предстоящите естетични терапии. Следете сайта и бюлетина ни за повече информация.

Но най-важното си остава следното - нищо не може да подобри в толкова голяма степен начина, по който изглежда и се чувста кожата и вие като цяло от здравословния начин на живот и балансираната диета.

Използвана литература:
Jewel skin clinic
Easy beauty
WebMD
Vice md

Вижте също:

Бавен метаболизъм? Kак да го събудите от първата закуска...

Портал / Статии

Ще споделим няколко полезни съвети за бърз метаболизъм от Алче Неро Италия. Припомняме, че последните проучвания също разкриват, че не по-малко важно е кога да се храним, а не само какво и кога. Моментът на събуждане, сутрин, е решаващ за нашия метаболизъм. Как правим закуската е първият сигнал, който даваме на организма: ако я пренебрегнем или още по-лошо – пропуснем, това ще се отрази негативно на целия ни ден. Ако не ядем достатъчно за закуска,...

Няколко причини, защо да си създадем навика да пием вода през деня

Портал / Статии

1. За намаляване на теглото: Водата може да замени висококалоричните газирани напитки , соковете с много захар и консерванти , енергийните напитки, а в нея няма никакви калории... Но освен това, пиенето на повече вода потиска апетита и често, когато си мислим, че сме гладни, ние всъщност сме просто жадни. Опитайте да изпиете една чаша вода, когато почувствате лек глад и ще се уверите сами! 2. За повече енергичност : Дехидратацията намалява енергията...

Няколко от най-здравословните храни

Портал / Статии

Пълноценният , здравословен и стриктен хранителен режим е все по-необходим в забързаното ни ежедневие изпълнено със стрес и множеството враждебни фактори от околната среда ,които атакуват имунитета ни ежедневно. Когато се образоваме по темата и приложим усилия да въведем повече сурови и богати на витамини храни помагаме на себе си да се чувстваме по-енергични , по-здрави и сме в крак с тенденциите на храненето в целия свят. Ето няколко предложения...